O The factory baru

Mezinárodní hudební projekt CDS – „Cesty duše slovanské“ má za cíl obohatit nabídku vystoupení domácích a zahraničních umělců – formou unplugged vystoupení. Cílem je organizovat koncerty, různá představení, křty knížek s autogramiádou, vernisáže fotografií a multimediální aktivity v našem klubu. Zajišťujeme promítání a projekce dokumentárních filmů, koncertů. Prezentace biografií slavných světových i domácích hudebníků, umělců a spisovatelů s možností debat o jejích životě a dílu. Projekt „MUSICLINK“ se týká vystoupení mladých umělců z různých žánrů hudby. K tomu se vztahuji setkaní produkčního charakteru, různé vzdělávací workshopy s tvorbou a realizací hudebních eventu.

V plánu je také organizovat burzu hudebních nástrojů, hudebních pomůcek a zařízení – to vše formou trhů jedenkrát za měsíc. Komerční akce, prezentace, firemní oslavy a karaoke budou také součástí nabídky konaní v THE FACTORY Bar Pardubice.

Branislav Sauka

Vážení přátelé,
dovolte mi, abych stručně popsal kontinuální činnost v kultuře za rok 2020, a to ze strany naší společnosti, smluvních koordinátorů a dobrovolníků v rámci projektů, které měly být začátkem vývoje dlouhodobě plánovaných aktivit v Pardubickém kraji, a hlavně samostatně vytvořených kulturních programů.

THE FACTORY BAR úspěšně přečkal těžké období COVID19 a nyní se opět soustředí na „live performance“ programy, které se konají v profesionálně vybaveném prostoru (ambientu průmyslového designu) s příjemným prostředím pro kulturní a zábavní akce, jakými jsou například:

  • veřejná vystoupení umělců z regionu
  • výstavy fotografií a vernisáže
  • stand-up komedie
  • organizace unplugged jazz a rock koncertů na mini pódiu
  • karaoke
  • veřejné křesty knih s podpisem autora
  • různé druhy performing workshopů formou projektu např. – „MUSICLINK“, projekt hudebních dokumentů v kontinuitě „EIGHT days a week“, projekt CDS („Cesty duše slovanské- CDS 2020-2021“) a mnoho dalších.

Po ukončení vládních omezení společnost TFB pokračuje v kontinuální činnosti – znovu oživení a organizaci COVIDEM stornovaných projektů ze čtvrtého čtvrtletí roku 2020.
The Factory education team bude připravovat různé „live performance workshopy“ v oblasti kultury, hudební produkce, kurzů angličtiny v různých sférách umění a hudební produkce.
Bar má skvělou pozici v centru Pardubic, kde lze prožít mnoho zážitků. Kapacita a možnost obsazení stojících i sedících návštěvníků je cca 180 osob uvnitř klubu a na jeho zahrádce.
Po dobu pandemie byl objekt uzavřený, bez veřejných akcí, zároveň ale s povinností komerčně udržet smlouvy s dodavateli. Byla zrušena řada dohodnutých projektů s živým vystoupením a to v průběhu měsíců listopadu a prosince 2020, Silvestra 2021 a prvního čtvrtletí 2021. Dále byl také investován významný finanční kapitál na samostatné otevření tohoto baru. Noví majitelé společně s dalšími investory museli vynaložit značné úsilí a finanční prostředky k udržení provozovny během pandemie SARS-COV-2.

Cesty duše slovanské - CDS 2020-2021

Tento projekt a záměr byl založen panem Robertem Moorem a panem Ing. Branislavem Saukou, jako atraktivní model interakce různých kulturních a společenských vlivů ve věci slovanské propojenosti v kultuře. V začátcích spolupracovali tito muži jako dva oddělené subjekty, a veškeré investice do interiéru, zázemí a techniky The Factory baru financovali z vlastních zdrojů, a to včetně start-upu a tvorby programu „Cesty duše slovanské“. Pardubice, jako geografické centrum Evropy, nemají internacionální scénu ani místo pro mix různých kulturních programů. Zároveň postrádají místo pro vystoupení mladých neafirmovaných umělců, a to z oblasti hudby, divadla, fotografie, literatury a dokumentaristiky, ale také renomovaných a realizovaných umělců z regionů, nacházejících se v jiných částech Evropy. Díky opatřením a omezením vlády a díky zákazu konání živé tvorby a vystupování, přineslo nová řešení v působení a založení společností podílníků na tomto projektu. Společnost převzala veškeré právní a ekonomické závazky z minulosti, ale i práva na intelektuální majetek daného projektu, včetně investic a nákladů k udržení projektu „CDS“ a pár dalších projektů.

 

 V této chvíli se znovu pracuje na vystoupení umělce z Bosny a Hercegoviny Damira Imamoviće, který byl vyhlášen umělcem Evropy za rok 2021 v oblasti WORLDMUSIC. Jeho orientální a melancholická hudba „SEVDAH“ očarovala svět. Točil také ve studiu poblíž Prahy. Neméně důležité bylo, že spolu s Imamovićovými hlasovými a smyčcovými nástroji hrál „Singer of Tales“ významný americký jazzový basista Greg Cohen (spolupracovník Toma Waitse, Boba Dylana, Elvise Costella, Willa Nelsona, Johna Zorna, Davida Byrnea, Laurie Andersona, Lou Reeda, Woody Allena a dalších velikánů. Imamovićovo album „Dvojka“, druhé se Sevdah Takht, produkoval a vydal Chris Eckman (The Walkabouts) pro jeho vlastní nahrávací společnost Glitterbeat-The Strange, Dirt Music). V tomto věku „karanténního blues“ je sevdah přinejmenším stejně vhodná hudba, takže nové album Damira Imamoviće „Singer Of Tales“, které nedávno vyšlo pro renomovanou britskou nahrávací společností „world music“ Wrasse Records (viz Seznam jejích účinkujících) v produkci veterána Joe Boyda (Incredible String Band, Fairport Convention, Nick Drake, Maria Maldaur, Richard Thompson, REM, 10 000 Maniacs, Billy Bragg a další).

2.“MUSICLINK“

2.“MUSICLINK“ je soubor „live performing workshopů“ z hudební produkce, ve které budou mentoři svým live vystupováním tvořit „dílnu“ různých produkčních souborů, a budou ukazovat moderní způsoby tvorby pro budoucí producenty. Jedním z mentorů je například Pardubák Jakub Kalous – vystudováný hudebník z Manchesteru UK.  „Musiclink“ také bude navazovat a budovat nové vztahy mezi hudebníky, kteří chtějí nahrávat a produkovat svoje díla.

3. „EIGHT DAYS A WEEK“

soubor několika kulturních akcí v jednom týdnu, které se budou zabývat koncerty, promoci z oblastí literatury, dokumentaristiky, fotografie, ale také například stand-up divadlem. Bude organizován panel diskuse a setkání intelektuálů, včetně interakce mladých umělců se spisovateli, herci a fotografy. Také se bude konat organizace podpisu nově vydaných knih, křesty hudebních a ostatních publikací a monografií. (víz foto níže)

 

Očekávaní jsou skromná, protože doba po pandemii je těžká. Není předpokladem, že se lidi budou organizovaně znovu vracet ke kultuře ve větším počtu, ale je na nás, abychom vzkřísili touhu a lásku k umění a to formou progresivního myšlení a interakcí lidí.

Děkuji

Branislav Sauka dipl.Ing. Oeec.
Jednatel a zakladatel

 

Projděte se u nás

Podívejte se, jak to u nás virtuálně vypadá.